Dlaczego spóźnia się okres po pierwszym razie?

Średnio mam okres co 28 do 33 dni, a teraz mi się spóźnia, nie ukrywam, że współżyłam w tym miesiącu (nie był to mój wymarzony pierwszy raz, a drugi nam nie wyszedł, zestresowałam się).

Zabezpieczyliśmy się... Od wielu ludzi słyszałam, że się spóźnia, dlaczego?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Zabrakło mi informacji, jak duże jest opóźnienie miesiączki. Jeśli dobrze zrozumiałam obawia się Pani nieplanowanej ciąży. Jeśli podczas stosunku zastosowano skuteczną metodę antykoncepcyjną, to możliwość zajścia w ciążę jest znikoma. Możliwe, że wysoki poziom stresu wpływa na opóźnienie krwawienia.
Gdyby jednak nie pojawiła się także kolejna miesiączka, zalecałabym wizytę u ginekologa.