Dlaczego środki psychoruchowe wciągane nie wywołują efektu takiego jak na początku?

Dlaczego srodki psychoruchowe (dopalacze) wciagane, nie wywoluja efektu takiego jak na poczatku tzn nie powoduja pobudzenia,gadatliwosci itp. A przy wzieciu troszke wiekszej dawki dostaje objawow deralizacji albo depresalazacji czy jaks tak. Dlaczego tak mam ? Chcialam dodac ze jestem na etapie samodzielnego zaprzestania brania .

Dzień dobry,

Rozwinęła się u Pani tzw. tolerancja, czyli do uzyskania początkowego efektu potrzeba coraz większych dawek narkotyku.

Witam, w trakcie zażywania substancji psychoaktywnych pojawia się tolerancja na narkotyk. Polega na zmniejszaniu się wrażliwości organizmu (adaptacja układu nerwowego), coraz słabszej odpowiedzi na kolejne dawki substancji. W jej wyniku przyjmowane są coraz większe dawki, tak aby uzyskać oczekiwany efekt. Jest to błędne koło i skutki są katastrofalne, coraz głębszego uzależnienia, koszty zdrowotne. Dopalacze są szczególnie niebezpieczne ze względu na to, że trudno określić jakie i ile różnych szkodliwych substancji znajduje się w dawce. Jak organizm zareaguje. Podjęła Pani bardzo dojrzałą decyzję. Proszę się zwrócić do Poradni Leczenia Uzależnień. Otrzyma Pani dodatkowe wsparcie, pomoc (http://www.narkomania.org.pl/). Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne
Pozdrawiam