Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego staję się ofiarą napadów?

Pytanie skierowane do psychologa - zauważyłem ze często przytrafiają mi się niebezpieczne sytuacje z podejrzanymi ludźmi. W ciagu ostatnich klilku miesięcy zostałem pobity (udało mi sie na szczęście obronić i uciec lecz lekko za późno), napadnięty i wielokrotnie zaczepiany często w agresywny sposób. Mieszkam w spokojnej okolicy, większość sytuacji zachodziła w niepowiązanych ze sobą okolicznościach w niekoniecznie „podejrzanych” miejscach. Mam 21 lat, wyglądam dość młodo jak na swoj wiek i noszę okulary. Jednak jest wiele osób o nawet dużo bardziej „delikatnej” urodzie które jakos takich problemów nie mają. Nie zachowuje się agresywnie czy inaczej bezpośrednio prowokująco, zwykle jestem bardzo spokojną osobą. Jakie zachowania czy cechy mogą wpływać na to ze najwidoczniej wyglądam na potencjalną ofiarę? Co takiego nieoczywistego może prowokować potencjalnych agresorów? Nie mam przez to jakiejś traumy czy lęków (pomijając ze niezależnie od tego leczyłem się z depresji i lęków społecznych) ale utrudnia to życie i wymusza funkcjonowanie ze zwiekszona ostrożnością przez zmysły czas. Z góry dziękuje za pomoc!
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 10 miesięcy temu

Zmniejszenie poziomu stresu a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Dobry Wieczór Panu,

Z Pana relacji wnioskuję, że doświadczenia/zdarzenia? z przeszłości mogą mieć wpływ na to, co dzieje się w Pana życiu i czego Pan doświadcza.

Tak nie musi być! Warto byłoby podjąć psychoterapię, by dotrzeć do tej? przyczyny.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest teraz Panu najbardziej potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam, na czym polega; "funkcjonowanie ze zwiększoną ostrożnością przez zmysły"? Zachęcam Pana do wsparcia psychoterapeutycznego, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem. Polecam paradygmat poznawczo - behawioralny. Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy