Dlaczego stres nie działa na mnie motywująco?

Nie radzę sobie z nerwami.Kiedyś stres działał na mnie motywująco byłam wysportowana,aktywna,brałam udział w wystąpieniach publicznych.Natomiast od kilku lat brak mi energi stresuję się zwykłym wyjściem z domu panikuję przy wystąpieniach publicznych.W tym czasie przeszłam operacje,spędziłam blisko rok w domu i musiałam zrezygnować z mojej pasji tańca.Chodziłam na terapie grupową jednak nie umiałam sie otworzyć przed grupą.Na terapie indywidualną nie mam pieniędzy i nie wiem jak mogę sobie pomóc

Witam Panią. Dość dużo znajduje się w Pani poście informacji mogących stanowić wyjaśnienie tego, co obecnie Pani odczuwa. Jeśli stres jest obecny zbyt długo z dużym nasileniem nasze możliwości adaptacyjne mogą ulec wyczerpaniu. Z tego co Pani napisała w ostatnim czasie miały miejsce w Pani życiu takie wydarzenia, które były trudne a być może nawet traumatyczne. To ważne, że szuka Pani pomocy i nie zniechęca się Pani nawet po nieudanej próbie. Proszę spróbować się skontaktować z tą placówką w Częstochowie.
Częstochowskie Centrum Interwencji Kryzysowej
Rejtana 7B
42-200 Częstochowa
Telefon:
Mam nadzieję, że znajdzie Pani tam pomoc dla siebie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, napisała Pani że nie radzi sobie z nerwami, czuje lęk przed wyjściem z domu, przed wystąpieniami publicznymi. Blisko rok była Pani w domu w związku z operacją, powrotem do zdrowia. Kiedyś stres był dla Pani motywujący, wierzyła Pani w możliwość osiągnięcia celu, być może miała silniejszą motywację. Stres pozytywny - eustres, motywuje do działania, podnosi poziom energii, koncentrację.Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/stres-pozytywny

Być może w związku z lękiem społecznym praca grupowa nie była dla Pani skuteczną formą pomocy. Proszę skorzystać z psychoterapii indywidualnej. Przesyłam link do strony, gdzie znajdzie Pani placówki Poradnie Zdrowia Psychicznego przyjmujące na NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne Jeżeli chce Pani porozmawiać może skorzystać z telefonu zaufania:
http://www.telefonzaufania.org.pl/
Pozdrawiam