Dlaczego strzelają mi stawy?

Od tygodnia szczelaja mi stawy, co 10-30sek zrobie jakis mocniejszy ruch to szczela mi w plecach, szyja, kolana, obojczyki, biodra i nargarski. Mam 19 lat i nie wiem czy to normalne, ostatnio zle sypiam tez od tego. Cwiczylem przed szczelaniem ok. 40 dni i przestalem na miesiac z powodu tetna ktore bylo za wysokie i dalej nie cwicze bo od tych bolow przy szczelajacych stawach to nie idzie zbytnio. co mam robic?

Ortografia: "STRZELA" . Jaki ogólny stan zdrowia, inne obciążenia chorobowe? Jaka waga ciała, tryb życia, nastrój, sen? Do interpretacji klinicznej. Konieczna pełna konsultacja. Pozdrawiam i zapraszam