Dlaczego swędzą mnie nogi i ręce?

Witam! Od niespełna miesiąca swędzą mnie całe nogi, rzadziej ręce. Nie wiem co może być tego przyczyną. Sucha skóra? Solarium? Powiem, że chodzę do solarium, jednak nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło. Może to być zmiana tabletek antykoncepcyjnych? Swędzenie jest nie do zniesienia. Zmieniłam już proszek na bardzo delikatny i nic, wapno nie pomaga oraz tabletki na alergię też nic! Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Bardzo prawdopodobne, że zmiany wynikają również ze zmian leku. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam