Dlaczego swędzi mnie pochwa?

Witam, dlaczego mnie swędzi i strasznie boli pochwa? Nie  dostałam okresu od miesiąca, choć robiłam sobie test i nie jestem w ciąży. Jaka może być przyczyna takich objawów? Pozdrawiam!
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną świądu i dolegliwości bólowych prawdopodobnie jest infekcja dróg płciowych, szczególnie jeżeli objawom towarzyszy zmiana wydzieliny pochwowej.

Brak okresu może być spowodowany między innymi  zaburzeniami hormonalnymi.
Oba problemy wymagają wyjaśnienia, czyli wizyty u lekarza ginekologa. Bez badania i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości postawienia rozpoznania czy zalecenia leczenia.

Jeżeli objawy są spowodowane przez infekcję być może konieczne będzie także leczenie Partnera.

Pozdrawiam