Dlaczego syn ma tak niską samoocenę?

witam mam kłopot, który mam wrażenie rośnie bardzo szybko,mianowicie syn,który ma 13 lat stał się z wesołego chłopaka chłopakiem z niską samoocena,bardzo szybko się poddaje,mówi ze jest głupi ze nic nie potrafi, że nikt go nie lubi,jest uczniem dość dobrym i nigdy nie wymagalismy z mężem super wyników, czy rzeczy ponad jego mozliwosci.Ostatnio coraz częściej jest płacz łowy, nie potrafi podać przyczyny czemu tak nisko się ceni nie umiemy z nim rozmawiać.Proszę o poradę co robić nim będzie za pó

Dzień Dobry.

Myślę, że najlepszym sposobem jest zawsze ROZMOWA.
Życzliwa, pełna zaciekawienia, nieoceniająca, w takiej w której dużo pytamy i pozwalamy wypowiedzieć się osobie, która tego potrzebuje.

Po drugie warto skorzystać z pomocy psychologa - psychoterapeuty, który zdiagnozuje problemy syna i zaplanuje odpowiednie leczenie/techniki itd.

Życzę odwagi i powodzenia,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
FB: @nadzycie

Witam, proszę porozmawiać z synem o sytuacji, o różnicy w zachowaniu, jak Państwo mogą mu pomóc, jakiej pomocy oczekuje. Czy coś się dzieje w szkole, w gronie kolegów, czuje presję, nie radzi sobie ze stresem. Przyczyn może być wiele. Być może potrzebna będzie pomoc psychologiczna, zwłaszcza gdy syn nie chce z Państwem o całej sytuacji rozmawiać.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl