Dlaczego syn nie potrafi być szczęśliwy?

WITAM, Mój syn ostatnio zapytal mnie dlaczego nie potrafie być szczęśliwy, bylam w szoku , ponieważ zawsze wydawalo mi się ze jest bardzo pozytywna osoba, zawsze usmiechniety , pozytywny. Okazalo się , ze jestem w wielkim bledzie , bo on cierpi. Pare lat temu przeprowadziliśmy się do innego kraju, teraz ma 22 lata i być może jest to wynik tej przeprowadzki. Bardzo proszę o porade na co powinnam zwrocic uwagę . Pozdrawiam

Witam, wyrwanie dziecka z jego środowiska, szczególnie w okresie dorastania jest bardzo trudnym doświadczeniem, niektórzy, nawet dorośli ludzie nie radzą sobie z przystosowaniem do obcego kraju i żyją w nowym miejscu z ciągłym wewnętrznym poczuciem tęsknoty i smutku za ojczyzną, rodziną itp. Myślę,że to co może Pani zrobić, to poświęcić dużo uwagi synowi, rozmawiać z nim jak najczęściej, sprawić by poczuł,że przynajmniej matka jest z nim blisko i go rozumie. Być może w wyniku tych rozmów okaże się, że cierpienie psychiczne Pani dziecka jest na tyle silne i tak długotrwałe, że konieczna byłaby konsultacja psychologiczna lub psychiatryczna.Mówiąc o swoim poczuciu nieszczęścia syn dał Pani znak, najgorzej byłoby na niego nie odpowiedzieć i pozostawić samemu sobie. Pozdrawiam

Witam !
Szczęście to element bardzo ulotny i wielowymiarowy a ponadto każdy inaczej może je definiować a tym bardziej odczuwać . Jeśli pisze pani że syn - "jest bardzo pozytywna osoba, zawsze uśmiechnięty , pozytywny" a cierpi to może być wynikiem tego że tęskni za krajem, ale nie tylko . Proszę znaleźć psychologa w swojej okolicy, który pomoże dziecku.
Pzdrawiam