Dlaczego synek budzi się w nocy?

Witam. Za kilka dni mój synek skończy 10 miesięcy. Jest prawdopodobnie alergikiem (2 córki są), karmionym mlekiem bebilon pepti 2. Miał kłopoty z brzuszkiem jako niemowlę, nie przybierał na wadze i tak zdecydował pediatra, że ma jeść to mleko. Czy było po nim lepiej? Może odrobinę. Synek dużo ulewał (nawet teraz to mu się zdarzy, jak więcej płynnych pokarmów dostanie), ale przybierał już ładnie na wadze. Teraz waży 9,60 kg. Od lipca, czyli kiedy miał 5 pół miesiąca zaczął budzić się w nocy. Najpierw nie umiał zasypiać w dzień. Strasznie płakał i trzeba go było długo lulać, a potem to minęło i zaczęły się nocne pobudki. Pierwsze nocne wstawanie zdarzyło się dnia w którym "wystukałam " mu pierwszy ząbek. Od tamtej pory, każdej nocy wstaje co 2 , co 1 jak jest lepsza noc to co 3 godziny. W tej chwili ma już 6 ząbków (ostatni właśnie wyszedł) i dalej płacze w nocy.

Latem myślałam, że to upały, potem, że zęby (dawałam i dalej podaję nurofen syrop, tak np. 2 dni na noc i potem kilka dni przerwy). Robię to wtedy, kiedy już bardzo często wstaje w nocy i płacze. Czasem pomaga... a czasem nie. A teraz już sama nie wiem, czemu tak jest. Usypiany jest na kolankach lub noszony i zasypia bardzo szybko. W dzień jest najczęściej wesoły, ale ostatnio też zrobił się nerwowy. Jak coś mu nie wychodzi lub nie dostaje tego co chce, to krzyczy i płacze. Skąd ten nocy płacz? Co może być jego przyczyną? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Jeżeli dziecko jest alergikiem warto spróbować przekarmiać dziecko mlekiem sojowym, a wówczas mamy 100% pewność, że nie ma w nim subsytutu mleka krowiego, którego składnik wywołuje alergię:)

Warto również spotkać się z neurologiem dziecięcym, na profilaktyczną rozmowę - poradę i diagnozę maluszka, ponieważ niepokojące jest, że synek budzi się często i ogólnie jest niespokojny. Warto poszukać przyczyn na zasadzie eliminowania ich, tak aby podjąć właściwe sposoby postępowania z dzieckiem w nocy:)

Zachęcam do spotkania z psychologiem dziecięcym albo terapeutą pracującym metodą poznawczo-behawioralną, który pozwoli spojrzeć na zachowanie dziecka z perspektywy terapeuty i znaleźć przyczynę nocnego niepokoju i podjąć terapię, czyli zmianę tego zachowania na pożądane:)))

Pozdrawiam.