Dlaczego szkarlatyna nadal nawraca?

witam, u córki - 6,5 lat podejrzewano juz po raz 3 szkarlatyne, tym razem mamy zrobiony wymaz z gardła i bakterie streptococcus beta-hemol gr a oraz staphylococcus aureus. córka od piatku jest na antybiotyku przez 10 dni. moje pytanie - czy moze w zwiazku z tym wychodzic na dwór? nie goraczkuje. oraz drugie pytanie czemu ta szkarlatyna jej tak nawraca? pierwsza była w grudniu 2016, nastepnie w styczniu 2017 oraz teraz

To że podejrzewano poprzednio szkarlatyny nie oznacza że była to szkarlatyna tym razem Jeśli ma pani Wyniki oraz objawy odpowiadają szkarlatynie wtedy można dopiero postawić takie rozpoznanie dziecka należy oszczędzać możliwe są jedynie krótkie spacery natomiast proszę zgłosić się do laryngologa celem oceny wskazania do usunięcia migdałków jeśli ASO nie poddaje się leczeniu to jest to wskazaniem do operacji jako usunięciu źródła zakażenia