Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 5 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego szybko bije mi serce i mam gorączkę?

Witam miesiąc temu siedząc i czytając książkę zrobili mi się mroczki slabo przed oczami przestraszyłem się i wstałem gwałtownie i czułem ze mi wali serce mocno i nie mogłem złapać odechu. Trochę pomogło złapanie świeżego powietrza i wtedy mierzyłem potem ciśnienie miałem 150/120/90 spuchnieta szyje duszności taka kluche w gardle biegunke i 37,8 miałem taki stan do wieczora siec poszedłem do szpitala dali mi tabletkę i jeszcze 2 dni miałem podwyższone ciśnienie czasami mam uczucie dretwiejacej lewej reki i kucie w lewej piersi teraz mam ciśnienie 100(120) na 60(75) i puls 60 ale od paru dni mam puls 50-60 i zdarza się 47, i tak samo jak cos mnie zakuje albo pomyślę ze mi coś powaznego to się stresuje i momentalnie mi ciśnienie skacze skreca mi brzuch zimno mi sie robi dusi mnie, a tak duszności jeszcze miewam i mam problemy z zatokami i ten niski puls mnie nie martwi ale ogólnie jak mam puls 110/60 z pulsem 50 dobrze sie czuje.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 7 dni temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Uczucie duszności i kłucie w klatce piersiowej jest wskazaniem do konsultacji lekarskiej, EKG, ewentualnie w Pana przypadku do rozważenia badanie Holtera. Poza tym należy mierzyć ciśnienie i tętno 2x dziennie przez 14 dni- wizyta u lekarza POZ z dzienniczkiem pomiarów. On Pana dalej pokieruje, jeśli będzie taka konieczność.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy