Dlaczego ta relacja niszczy mi życie?

Rozstałam się z chłopakiem po 2,5 roku, bo dowiedzialam sie, ze zdradził mnie z koleżanką. Oprocz tego wyzywał mnie, raz uderzył i pił dużo alkoholu. Minęło pół roku, a on chce żebym do niego wróciła, wypisuje do mojego obecnego chłopaka, siostry, mamy. Mama strasznie go lubiła i namawia mnie na powrót. Bardzo mi przykro, ze mimo, ze znała sytuacje o tym jak mnie traktowal to kaze mi zostawic obecnego chlopaka dla niego. On niszczy mi zycie i relacje z innymi, mam wrazenie ze zycie nie ma sensu

Dzień dobry. Podejmując decyzje bierzemy za nie odpowiedzialność. Dlatego istotne jest, abyśmy szczególnie ważne decyzje życiowe podejmowali w oparciu o wiedzę, doświadczenie, świadomość własnych potrzeb i możliwości. Pomocne bywa też rozważenie poglądów innych, ważnych dla nas osób, ale nie obliguje to nas do podjęcia decyzji zgodnie ich oczekiwaniami. Jeżeli ma Pani głębokie przekonanie o słuszności swoich wyborów, warto zakomunikować to zdecydowanie i poprosić mamę, by zaakceptowała Pani decyzję. Rozmowa przeprowadzona z dużym opanowaniem (choć wiem, ze to trudne gdy w grę wchodzą silne emocje) ułatwia przedstawienie swoich argumentów i odczuć. Jeżeli jednak podjęła Pani podobne próby i nie odniosły efektu, może to oznaczać, że problem jest nieco głębszy i dotyka być może innych kwestii w relacjach rodzinnych, jak np. naruszenie granic, zaburzonej komunikacji itd. Proszę rozważyć konsultację psychologiczną. Przyjrzenie się sytuacji w szerszym zakresie pozwoli na wskazanie ewentualnych działań pomocnych w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Szanowna Pani, sytuacja, którą Pani popisuje ma charakter przemocy i nękania przez byłego chłopaka, a również jawne, fizycznej przemocy w przeszłości. Takie działanie należałoby skonsultować z prawnikiem i zapewne zgłosić na policję.
Co do kwestii mamy, to słyszę, iż czuje się Pani naciskana. Zachęcam do posatwy asertywnej. Jest Pani osobą dorosłą i ma Pani prawo podejmować decyzje, które uważa Pani dla siebie za najkorzystniejsze.
Pozdrawiam

Witam, ma Pani prawo podejmować samodzielne decyzje i nie wikłać się ponownie w związek który wiąże się z przemocą, nadużyciem alkoholu. Rozpoczęła Pani nowy etap w życiu, z nowym partnerem. Proszę się zastanowić nad podjęciem kroków prawnych, jeżeli były partner Panią nęka. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie pani więcej informacji: http://www.cpk.org.pl/ , http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/poradnie-pogotowia/poradnia-telefoniczna
Pozdrawiam serdecznie