Dlaczego tak intensywnie wypadają mi włosy?

Witam. Od kilku miesięcy strasznie wypadają mi włosy. Codziennie na szczotce zostaje ich cała garść. Jeszcze we wrześniu miałam naprawdę bujną fryzurę, teraz widać u mnie okropne prześwity na głowie. Mam długie, proste włosy, które teraz są przyklapnięte i szybko się przetłuszczają. Nie suszę włosów suszarką, przynajmniej nie na tyle często, żeby mogło mi to zaszkodzić. Nie prostuję ich i nie kręcę, gdyż jak do tej pory miałam naprawdę śliczne włosy bez jakiegokolwiek modelowania. Mieszkam w małej miejscowości, do lekarza mam dosyć daleko i niestety nie zawsze mam możliwość wizyty. Ostatnio umówiłam się prywatnie, ale kolejka jest około półtora miesiąca, więc do tego czasu będę już łysa. Nie wiem, czy to ma coś wspólnego, ale przez około 1,5 roku regularnie brałam preparat wielowitaminowy. Właśnie we wrześniu przestałam go brać. Również we wrześniu rozpoczęła się szkoła, obecnie jestem w klasie maturalnej, ale nigdy nie miałam większych problemów ze stresem. Dopiero ostatnio, przez te włosy, ciągle boli mnie z nerwów brzuch. Boję się, że one mi już nie odrosną. Proszę o pomoc, bo już mi się płakać chce. Dodam, że moja siostra ma identyczny problem. Ja niezbyt zdrowo się odżywiam, ona za to przeciwnie - jada regularnie i zdrowo. Gorąco proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić, może zacząć znowu brać witaminy?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

O łysieniu mówimy gdy liczba wypadających włosów przekracza 100 na dobę przez dłuższy okres czasu. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele. Proponuję, by w czasie Pani oczekiwania na wizytę u dermatologa wykonać chociaż podstawowe badania w kierunku chorób, które mogą dawać takie objawy. W tym przypadku wskazane jest wykonanie morfologii krwi obwodowej oraz TSH.
Należy też większą uwagę zwrócić na dietę i styl życia:
http://portal.abczdrowie.pl/wplyw-odzywiania-na-wlosy oraz na właściwą pielęgnację-
http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy.

Jeżeli chodzi o stosowany preparat, to może Pani do niego powrócić, a po wizycie lekarz ewentualnie zmieni terapię.

Pozdrawiam.