Dlaczego tak kłócimy się z partnerką?

Witam. Otoż mam problem ze swoja dziewczyną. Przez ostatni miesiac non stop klocilismy sie o przeszłość, wtedy bylo miedzy nami źle, masa placzu, krzykow i rozczarowan. Teraz od dluzszego czasu to minelo ale pozostalo cos takiego ze ona bardzo ale to bardzo szybko sie denerwuje, wtedy od razu nie chce ze mna rozmawiać i mowi ze jej nie zalezy... Do tego podejrzewamy ze ma nerwice lękową poniewaz nagle zmienia jej sie nastroj zaczyna byc bardzo marudna, placze i ma te napady paniki... Az sie trzęsie z tego wszystkiego, wtedy tez zastanawia sie nad tym ze nw czy jej nie zaczyna slabiej zalezec i twierdzi ze miedzy nami juz nigdy nie bedzie dobrze ale jak ten nastroj jej przejdzie to wszystko wraca do normy...

Dzień dobry, wiele wskazuje na to że Pana dziewczyna może się bać kolejnego rozczarowania. Kiedy jest dobrze może się bać że kiedy straci czujność przeszłość wróci. Jeśli chodzi o podejrzenie zaburzeń lękowych to proponuje zarejestrować się na konsultacje do lekarza psychiatry. Nie leczone zaburzenia lękowe mogą się nasilać, wtedy leczenie też jest trudniejsze i wymaga czasu. W relacji warto nie reagować na zmiany nastroju partnerki, nie komentować tylko czekać aż sobie poradzi i wróci do formy. Warto prowadzić ze sobą wiele rozmów, komunikatywnych, jasnych. Rozmów o potrzebach i oczekiwaniach. Kiedy będą Państwo siebie słuchać, dawać sobie to co Państwo potrzebują to odbudują Państwo zaufanie w swojej relacji a to pozwoli zapewne mniej się kłócić.
Pozdrawiam A. Pacia