Dlaczego tak męczą mnie kołatania?

Witam mam pewien problem i juz nie wiem co mam zrobic od prawie dwóch lat mecza mnie kolatania mam 24 lata nie wiem skąd się wzięły lekarz rodzinny uważa ze to na tle nerwowym ale ja jednak nie jestem do końca przekonana ze to przez to ... Byłam u kardiologa miałam robione EKG , holtera na 24 h i echo i wszystko w porządku a kolatania dalej wystepuja poszlam nawet do psychiatry stwierdził jakies zaburzenia lękowe i przepisał pregamid 2 razy dziennie biorę juz dwa miesiace i dalej to samo ... Dodam ze leczylam jakis czas tarczyce jakies male zmiany ale juz od ponad roku nie biorę na nią leków gdyz wyniki mam w normie tylko magnez i selen 2x dziennie ... A kolatania jak były tak są najczesciej wieczorem gdy juz kladę się do łóżka tak mnie przydusi kilka razy i robi mi się gorąco naprzemian z zimnem potem zasypiam i rano jestem taka wymeczona nic mi się nie chce do tego dochodzą bóle tak jakby pod lewą piersią i lewa łopatka nie wiem jak długo będę się z tym męczyć jeszcze czytalam ze na kolatania dobry jest potas czy taki suplement diety byłby skuteczny ? Kiedyś lekarz przepisał mi Beto 25 ZK i tez nic nie pomogło a czasami było gorzej takze odstawilam od razu.... Co moge jeszcze zrobić ? Aby sobie ulżyć ... ? Te kolatania mnie zamecza... :(

Szanowna Pani,
równolegle z farmakoterapią zalecana jest psychoterapia poznawczo -behawioralna jako forma leczenia.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie