Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego tak niewielu lekarzy bierze pod uwagę to, że Euthyrox zawiera hormon, którego głównym zadaniem jest przyśpieszenie metabolizmu?

Mam pytanie dlaczego tak niewielu lekarzy bierze pod uwagę to, ze euthyrox zawiera hormon którego głównym zadaniem jest przyśpieszenie metabolizmu, zatem działa pobudzająco? Dlaczego pacjent który raportuj zbytnie pobudzenie przy tym leku jest traktowany jak histeryk? Jeżeli ktoś nie pobierał tego leku, i nie występuje u niego wyraźna niedoczynnosc, wtedy nawet niewielka dawka, jak n25, spowoduje lekkie pobudzenie. Jeden pacjent poczuje się lepiej a drugi gorzej w takim stanie. Czemu wciąż czytam 'Dla choroby Hashimoto charakterystyczny jest raczej stan ospałości i apatii niż pobudzenia i niepokoju'? Nawet jeżeli tak jest u większości starszych pacjentów, to początkowy okres choroby wcale tak nie wygląda i wmawianie pacjentowi ze jest podenerwowany nie z powodu zbyt dużej dawki leku tylko z powodu tego ze za bardzo przejmuje się swoją choroba świadczy o niskim poziomie wiedzy w tym temacie i lekceważeniu pacjenta
KOBIETA, 39 LAT 10 miesięcy temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

proponuję przy pobudzeniu oznaczyć poziom tsh aby określić czy rzeczywiście jest stan nadczynności tarczycy wtedy ew odpowiednia modyfikacja.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy