Dlaczego tak swędzi?

Od tygodnia swędzi mnie ciało. Zaczęło się od klatki piersiowej i w szybkim tempie rozeszło na całe ciało. Nie ma żadnych widocznych śladów, tylko wyczuwalne pod palcami. Od 4 dni myję się szarym mydłem, a skórę nawilżam balsamem. Raz wcierałam oliwkę dla dzieci. Nic nie działa i już nie wytrzymam dłużej. Proszę, pomóżcie.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyn świądu jest wiele. Może być między innymi spowodowany alergią, chorobą pasożytniczą czy chorobą wątroby. Najczęściej jest wynikiem alergii - proszę się zastanowić czy w ostatnich dniach coś się nie zmieniło, np. nowy proszek do prania, płyn do płukania, kosmetyki, nowe leki, coś nowego w diecie?

Wskazana jest wizyta u lekarza, a do czasu wizyty można spróbować środków dostępnych bez recepty w aptece.

Pozdrawiam