Dlaczego te słowa tak mnie uraziły?

Jeden dzień temu, gdy wracałam ze szkoły, uczeń w moim wieku, powiedział, ze mam się zabić, dosłownie, powiedział, 'Zabij się', i się zaczął śmiać .Nic takiego,nie zareagowałam, nawet go nie znam.Ale odkąd wróciłam, ciagle o tym myśle i nie daje mi to spokoju.Nie chodzi mi o to ze myśle czy to zrobić bo nie ma takiej mowy, i w życiu bym czegoś takiego nie zrobiła, ale bardzo mnie te słowa uraziły i nie mogę pozbierać. Dziwnie to brzmi, ale to mnie bardzo uraziło. Bardzo.A nawet go nie znam.

Dzień dobry, domyślam się że z jego strony był to bardzo dziwny żart. Natomiast uraziło to Panią bo poczuła się Pani odrzucona, niepotrzebna. Warto o siebie dbać, o swoje miejsce w świecie i walczyć żeby inni nie mieli wpływu na Pani myślenie o sobie. Pozwoli to uodpornić się na takie sytuacje. Pozdrawiam A. Pacia

Witam serdecznie,

Bardzo to Panią uraziło i miało prawo. Takich słów nikt nie chce nigdy usłyszeć. Tym bardziej wydają się być one dziwne, gdy wypowiada się nieznajoma osoba. To był bardzo głupi żart ze strony tego chłopaka. Jednak warto porozmawiać z kimś na temat tego, jak się Pani czuje. Wsparcie jest ważne w każdej chwili życia.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska

Witam, usłyszeć takie słowa od kogoś to może być szokujące. Na pewno takie słowa mogą urazić ponieważ uderzają w nasze poczucie wartości, prawo do istnienia. Jeżeli potrzebuje Pani wsparcia, rozmowy, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem lub z telefonu zaufania, np.: 116 111 (http://116111.pl/mlodziez)
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią
Przede wszystkim chciałam Panią zapewnić, że nie ponosi
Pani żadnej odpowiedzialności za czyjeś niemiłe,
wręcz jadowite słowa.
Agresja słowna czasami potrafi bardziej zranić niż agresja
fizyczna, ponieważ słowa zostają dłużej w naszej pamięci.
Fakt, że słowa wypowiedziane przez nieznanego chłopaka,
który nic o Pani nie wie, wciąż są dla Pani bolesne, może świadczyć
o Pani niskiej samoocenie. Dlatego też, jeżeli rozmowa z przyjaciółmi
czy z rodziną nie przyniesie ulgi i spokoju, warto omówić swój
problem z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl