Dlaczego teściowa nie akceptuje mojej prywatności?

Co ja mam zrobić??usypiam dziecko teściowa puka mi w dzwi bo ona chcę wejść a ja nie slysze pukania. Jakieś chore teksty typu niepodnos na mnie glosu gdy wyszłam wściekła dlaczego ona sobie dzwi kluczem otwiera skoro ja usypiam dziecko jej nie slysze. Gdy pytam dlaczego wchodzi gdy dzwi zamknięte to ona na to bo co. Bo to jej mieszkanie to ma prawo wchodZić. Na to wszystko mój mąż jest na mnie zły bo to jego mama

Witam, warto porozmawiać o tej sytuacji z mężem, skorzystać z konsultacji z psychologiem. Ważne aby Państwo wspólnie z partnerem postawili granice których nie powinni przekraczać inni członkowie rodziny, np. klucz do pokoju nie jest dostępny dla Państwa mamy. Pani teściowa nie szanuje Pani prawa do prywatności. Uważa że ma większe prawa do decydowania, ponieważ mieszkacie Państwo w jej mieszkaniu. Warto zastanowić się z czego wynika ta potrzeba dominacji, kontroli, aby spróbować zaradzić tej sytuacji. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam,

Odczuwa Pani złość związaną z tym, że teściowa nie respektuje Pani granic. Pani teściowa pomimo tego, że jej syn ma żonę i dziecko nadal ma poczucie, że jest w tym domu osobą dorosłą i jej zadaniem jest dbanie o to co się dzieje w jej domu. Być może warto porozmawiać z teściową o tym jak się Pani czuje i wspólnie zastanowić się nad tym jak polepszyć Państwa wspólne funkcjonowanie.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl