Dlaczego testy potwierdziły ciążę, a lekarz ją wykluczył?

Robiłam testy ciążowe i dwa razy wyszły mi pozytywnie. Udałam się do lekarza, który stwierdził, że wyklucza ciążę. Skierował mnie na badania krwi i wyszło mi 36,01, po tygodniu zrobiłam ponownie te badania i wyszedł wynik 3,01.
Co to oznacza? Minęło już dwa miesiące, a nadal nie mam miesiączki, jak jest możliwe, że testy wykazały ciążę, a lekarz ją wykluczył.
Nie wiem, co mam o tym myśleć.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Musiało dojść u Pani do poronienia na bardzo wczesnym etapie. Spadający poziom beta HCG świadczy, że przyczyną poronienia była najprawdopodobniej wada rozwojowa płodu, powstała w sposób losowy.
Powinna się Pani udać do lekarza na badanie kontrolne przed ponownym staraniem się o dziecko.

Pozdrawiam serdecznie!