Dlaczego tracę czucie w opuszkach palców?

Witam, W ostatnim czasie zaczęły mi BARDZO wysychać dłonie i co najgorsze od wewnątrz dłoni samoistnie pękać wzdłuż linii papilarnych tworząc szerokie ranki wyglądające jak drobne ciecia. Dodatkowo na zewn. stronie dłoni pojawia się podczas dnia czerwona piekąca wysypka, która wzmaga się podczas stresu (którego ostatnio mam sporo). Przez ciągły ból wyschniętych, pękających dłoni tracę czucie w opuszkach palców. Jest "dramat" -> skóra rozchodzi się wzdłuż linii papilarnych :( Proszę o pomoc.

Może są też inne zaburzenia : niedoborowe, krążeniowe, spadki ciśnienia tętniczego???
Pozdrawiam