Dlaczego tracę na wadze?

Witam! Szukam dręczącej mnie choroby, która nie daje mi żyć. Mam 24 lata, 192 cm wzrostu, 78 kg (w ciągu ostatnich 3 miesięcy, pomimo zdrowego odżywiania schudłem 6 kg - prawdopodobnie w związku z jednym z leków, które przyjmowałem). Zaczęło się ok. 2 lata temu od bardzo silnego zatrucia (przynajmniej tak mi się wydawało). Pojechałem do znajomego do Krakowa i jadłem kolację w jakiejś restauracji, stąd wiążę to z zatruciem. Była ostra biegunka i wymioty oraz straszliwy ból brzucha. Wszystko przeszło po ok. 3 dniach i cały horror rozegrał się ok. tydzień później. Dzisiaj jest nieco lepiej niż wtedy, ale dalej dramat - moje życie się przez to wszystko rozjechało. To co mnie męczy najbardziej to: kręci mi się w głowie, jestem strasznie osłabiony, co jakiś czas czuję się jakbym miał zaraz zejść, ostatnio (od jakiegoś pół roku) pojawiły się u mnie ataki nerwic m.in. lękowych, stan podgorączkowy 37,2, ostra reakcja na każdy najmniejszy stres, bardzo obfita potliwość, zaburzenia widzenia - głównie ostrość. Pozostałe objawy wpiszę poniżej.

Robiłem badania takie jak krew - morfologia z rozmazem, ALT, AST, kał na pasożyty, pełne USG jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych, prześwietlenie klatki piersiowej, ekg i usg serca - wszystko ok - stwierdzono tylko w przypadku serca prawdopodobieństwo wypadania płatków przedsionka. Wcześniej (w dzieciństwie ok. 10 lat temu ) przebyłem Helicobacter mocno dodatni +++, który wyleczyłem. Robiłem teraz test z apteki - nic nie wyszło. Wycinano mi również ok. 8 lat temu wyrostek robaczkowy. Ostatnio lekarz stwierdził IBS i dostałem Debretin, Flukonazol w kaps. na zmiany skórne, Afobam na głowę. Debretin pomógł w kwestii jelit, ale tylko podczas leczenia, przez Flukonazol lepiej się czułem i zmiany grzybiczne zmalały, ale wszystko także na czas leczenia, Afobam przez 3 tyg. - było masakrycznie źle, ale myślałem, że to dobry znak - niestety cały czas nawet w ostatnich dniach było źle i wczoraj skończyłem odstawianie, bo zamiast efektu mam chyba defekt i byłem na krawędzi uzależnienia. Podczas kuracji Flukonazolem zaczęły się symptomy przeziębienia, co powiedziałem lekarzowi przy okazji kolejnej konsultacji. Zmienił Debretin na Duspatalin, który na mnie w ogóle nie działa - ten pierwszy jeszcze w miarę. Flukonazol zmienił na Ketokonazol osłonowo do Unidoxu na przeziębienie. Afobam kazał odstawić i zamienić na meliskę. Po tygodniu brania Unidox i Kketokonazol nie było żadnych efektów - minął już ponad miesiąc, a ja dalej jestem oprócz tego co mnie meczy - po prostu przeziębiony... Witaminy, pierwiastki, czosnek, syropki - nic nie działa. Cały czas zawalone zatoki i oskrzela. Z tym natomiast mogę żyć, ale to co mnie meczy od 2 lat powoduje u mnie coraz głębszą depresję i na nic moja silna wola walki oraz zmiany w życiu (odżywianie, wysiłek fiz, brak używek poza papierosami w ilości 10 na dzień - nie piję nawet kawy, alkohol ostatni raz pół roku temu, picie wody 5 l per dzień, kompleks wit.).

Proszę o jakąś wskazówkę, na jakie badania powinienem się udać, ewentualnie proszę o przedstawienie diagnozy i wskazanie do jakiego specjalisty mam się zgłosić. Psychikę mam raczej zdrową - wiem co jest moimi problemami, ale jestem do nich zdystansowany i traktuje je jak np. kolejną nogę, z którą po prostu muszę żyć. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Oto wszystkie inne objawy:

A) Ciągłe, nie znikające objawy: 1. Przewlekłe łuszczycowo podobne zmiany skórne: między pośladkami i powyżej, na palcach dłoni, okresowo na łokciach oraz wewnętrznej części lewego nadgarstka 2. Ciągłe zmiany na języku; na przemian język geograficzny/ z grubym białym nalotem/ normalny gładki 3. Zmiany paznokci u dłoni oraz stóp; podłużne pęknięcia, rozwarstwienia 4. Ciągły stan podgorączkowy - praktycznie bez przerwy między 36,8- 37,2 5. Chroniczny Problemy z zatokami (drożność nosa ok, natomiast ciągle spływa mi flegma [zielona lub brązowa] i odczuwam dostawanie się powietrza do zatkanej zatoki ) 6. Chroniczny katar i kaszel (oskrzelowy, mokry) od ok. 3 miesięcy 7. Ciągłe zapalenie spojówek i zaburzenia widzenia (najczęściej w formie gubienia ostrości i kontrastu) 8! Wieczne osłabienie - uczucie jakbym miał zaraz zemdleć lub zejść - czasami ucisk za mostkiem, uczucie niemożności, wtedy występuje także najwięcej wymienionych objawów 9. Kompletny brak odporności 10. Nagły atak próchnicy zębów od strony korzeniowej (a więc nie wynik ich złego mycia), pomimo ciągłego leczenia dalej następują zmiany chorobowe zębów

B) Częste/przewlekłe (od ponad 2 lat) oraz ciągle dochodzące kolejne objawy: 11. Odstający brzuch pomimo szczupłej sylwetki 12. Bulgotanie/ przelewanie w obrębie jamy brzusznej 13. Przepełnienie gazami (czasami bolącymi), wzdęcia, odbijanie etc. 14. Uczucie niepełnej defekacji (stolec czasami nawet 4 razy dziennie - najczęściej luźny w formie tłuszczowej/ śluzowej, jasny (żółty) lub jasno- ciemny 15. Luźniejszy zwieracz (tylko wtedy, kiedy źle się czuję) 16. Nerwice (w zależności od samopoczucia i kondycji fizycznej) np. lękowe 17. Przewlekłe zaburzenia snu o poranku (między 6;00- 09;00), sen raczej dobry i spokojny. Złe samopoczucie po przebudzeniu przez ok. 30 min 18. Zawroty głowy, mgiełka przed oczami, najczęściej w jasno oświetlonych powierzchniach np. w hipermarkecie. 19. Szumienie i dzwonienie w głowie 20. Czasami/często problemy z pełnym oddaniem moczu, małe ciśnienie oddawanego moczu (raz wszystko ok., raz problem) 21. Bóle i drętwienia karku 22. Problemy z krążeniem (zimne dłonie i stopy) Najświeższe objawy, maksymalnie od 3-4 miesięcy: 23. Często/ praktycznie non stop bardzo mocne uciążliwe pocenie się pod pachami (zwłaszcza prawą), ale tylko w ciągu dnia 24. Tiki i uczucie napięcia twarzy w okolicach lewego oczodołu/ skroni/ pieczący rumieniec 25. Zmiany alergiczne twarzy; wypieki w okolicach twarzy (czerwone, palące rumieńce) najczęściej chwilowe 26. Utrata wagi na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy o 6 kg (pomimo systematycznego jedzenia tj. przynajmniej 4-5 posiłków dziennie { dieta bogata w mięsa, warzywa, owoce } i picia dużej ilości filtrowanej wody) Nagłe parcie na mocz

C) Czasami: 27. Napady depresji pomimo „zdrowych myśli” (najczęściej chwilowe) 28. Brak możliwości skoncentrowania się nawet wtedy kiedy wszystko jest ok i staram się zrobić coś dla siebie, czasami przekręcenie słów, wdzierająca do się mózgu otępiająca głupota - Problemy z pamięcią - Skoki ciśnienia krwi w odstępie np. 20 minutowym tj. raz 135/75, drugi np. 110/ 70, tętno w okolicach 60-70 - Różne bóle narządów wew np. wątroby, nerek, węzłów chłonnych, serca, pęcherza moczowego - Napady bólowe głowy (których nigdy wcześniej nie miałem) raczej niezwiązane np. z wyczerpaniem, brakiem snu lub innymi czynnikami. Pojawiające się najczęściej w zaskakujących momentach tj. wtedy kiedy wszystko jest ok i mam np. dobre samopoczucie - Zaburzenia równowagi - przewracanie się.

D) Rzadko/ kiedyś: - biegunka lub wymioty- bardzo rzadko, nie częściej niż 1 x 3 miesiące - zaparcia- rzadko - bóle brzucha (np. żołądka) bardzo rzadko (poza tymi związanymi z gazami) - kiedyś refluks, zgaga, wymioty (zaleczone/wyleczone) - problemy z sercem- uczucie jakby miało mi zaraz wyskoczyć.

Witam!
Opisane dolegliwości są dość nieswoiste i uchwycenie konkretnej przyczyny może być trudne. Wydaje się jednak, że objawy mogą być spowodowane m.in. nadczynnością tarczycy. Podstawowym badaniem w kierunku zaburzeń czynności tarczycy jest TSH. Odchylenie w obrębie tego hormonu będzie wymagało dalszej diagnostyki (oznaczenie wolnych hormonów tarczycy, przeciwciał anty-TSHR, anty-TPO). Wykonane usg tarczycy pozwoliło ocenić jedynie morfologię gruczołu, natomiast nie dostarcza informacji o czynności tarczycy. Proponuję skonsultować problem z endokrynologiem. Pozdrawiam serdecznie!