Dlaczego trzustka jest przesłonięta przez gazy?

Mój mąż ma straszne boleści brzucha od pewnego czasu nie ma już woreczka bo miał kamienie 10 lat temu. Dziś byliśmy na usg i wyszło w nic. Badanie utrudnione że względu na duża ilość gazów kolorowych. Wątroba powiększona 183mm o wzmożonej echogenicznosci stluszczona. Prawidłowy obraz wewnatrzwatrobowy rozgałęzione dróg żółciowych i naczyń. Pzw i że nieposzerzone. Trzustki prawie całkowicie przeslonieta przez gazy . Sledziona oraz obie nerki o prawidłowym obrazie sonograficznym. Pęcherz moczowy mięśnie wypełniony. Proszę o pomoc

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy mąż być do badania na czczo? U niektórych osób mimo tego gazy i tak się pojawiaja dlatego przed następnym USG można dodatkowo przyjąć Espumisan. Do oceny trzustki najlepsza jest tomografia komputerowa.
Pozdrawiam