Dlaczego trzylatek nie zadaje pytań?

Witam, mam syna 3,3 lata od 3 miesiecy mowi zdaniami, wczesiej poj, slowa. Ogolnie rozwija sie dobrze, ale martwi nie to ze nie zadaje pytan: po co? dlaczego?jak?jaki? Pyta: kto to?co to?gdzie?moge?masz?idziemy?bedzie?jest?boli?chcesz?Poza tym duzo opowiada, spiewa, bawi sie, lubi ludzi, jest uparty, nerwowy,rozumie polecenia, wykonuje je, zabawy symboliczne i tematyczne,odpowiada logicznie ale nie rozumie kiedy pytam: Kiedy?ma b duzo umiejetnosci. Oprocz tego jest bardzo dobrze. Prosz o rade

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie i być może sfera pytań jeszcze u Pani dziecka się nie ujawniła. Wymaga to może więcej czasu. Aby ją pobudzić należy w codziennych sytuacjach zadawać dziecku pytania rożnego rodzaju: czemu piesek się drapie? Bo pewnie swędzi go skóra. Dlaczego dziewczynka się śmieje? Śmieje się bo jest zadowolona. Itd Powinno przynieść to efekty. Poza tym czytanie książeczek i zadawanie pytań do obrazków. Zachęcanie do zadawania pytań i cierpliwość.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Proszę pamiętać, że każde dziecko ma indywidualne tempo rozwoju. Późniejsze nabywanie pewnych umiejętności wcale nie jest zapowiedzią jakiegokolwiek opóźnienia w rozwoju. Dokładnie tak, jak dorośli są różni pod względem wzrostu, wagi, umiejętności i wiedzy, którą posiedli, tak różnić mogą się od siebie dzieci.

Proszę zadawać dziecku proste pytania i na nie odpowiadać razem z nim - w ten sposób zacznie działać modelowanie.

W razie jakichkolwiek pytań jestem do Pani dyspozycji. Pracuję także przez Skype oraz udzielam konsultacji przez telefon.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Dzień dobry.Pani synek niedawno zaczął werbalizować swoje potrzeby pełnymi zdaniami, jego myślenie logiczne rozwija się. Można rozbudowywać słownik dziecka przez biblioterapię.Proszę dziecku dużo czytać.Pozdrawiam.