Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego trzylatek różnie zachowuje się przy mamie i innych osobach?

Dzień dobry, Jestem mamą 3 letniego chłopca. Zastanawiam się nad tym dlaczego tak się dzieje, że na tę samą sytuację reaguje przy mnie np. wybuchem płaczu lub okazaniem złości, a gdy jest pod opieką babci lub cioci nic mu nie przeszkadza i potrafi w ogóle na daną sytuację nie reagować. Np. są momenty gdy czegoś nie może znaleźć lub coś nie układa się tak jak chce ( przy mamie od razu płacze, a przy innych w ogóle mu to nie przeszkadza). Dlaczego tak się dzieje? Czy to moja wina?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jak wiązać chustę?

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wiązać chustę.

Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
69 poziom zaufania

Witam U mamy zawsze można więcej;) Już wie, że u Pani takie zachowanie przejdzie i uda się w ten sposób zdobyć czy uwagę czy zabawkę czy coś innego. Poza tym to jest też naturalne bo przecież my dorośli również inaczej zachowujemy się w domu, inaczej w pracy, a inaczej na kawie z przyjaciółką. Na wszelkie ataki złości ze strony dziecka trzeba reagować spokojem i cierpliwością. Dawać sygnał, że tym zachowaniem nic nie osiągnie, że poczekamy aż się uspokoi i wtedy porozmawiamy. Zapraszam na warsztaty dla rodziców. Pozdrawiam AM w razie pytań jestem do dyspozycji www.pracowniaterapeutyczna.eu

Pedagog, terapeuta, coach.
umów wizytę 0

Witam. Zachowanie Pani dziecka jest zupełnie normalne - po prostu mama jest bezpieczną "bazą" przy której może sobie pozwolić na okazywanie emocji, z innymi ludźmi to nigdy nie wiadomo. Bardzo często dzieci w przedszkolu czy przy niani są super-grzeczne, a przy rodzicach odreagowują emocje. Jedyne co może Pani zrobić, to pokazywać dziecku że akceptuje je Pani takie jakie jest i wszystkie jego emocje są do przyjęcia - choć nie wszystkie zachowania. Polecam książki z obszaru rodzicielstwa bliskości, np. "Dziecko z bliska" Agnieszki Stein. Pozdrawiam!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
umów wizytę 0

Dzień dobry.Dziecko ma prawo mieć swoje emocje, czasem trudno mu jest je pomieścić w sobie, wówczas może przerzucać je na osoby najbliższe /mamę/. Może to być reakcja na rozpoczynającą się separację matki z dzieckiem.Pozdrawiam.Małgorzata Nikonowicz.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety