Dlaczego tyję mimo, że jem coraz mniej? Jak schudnąć?

Witam! Mam 173 cm wzrostu, ważę 64 kg. Zawsze moja waga była w granicy 56 kg, potem 58. Odkąd poszłam na studia, zaczęłam brać tabletki anty to zaczęłam tyć. Jem mało, nieregularnie, ale dużo mniej niż wcześniej, Odstawiłam całkowicie słodycze, nie słodzę też herbat, piję tylko zielone herbaty, pieczywo tylko ciemne. Moje dania w ciągu tygodnia, to zawsze rano owsianka na mleku, potem jakieś kanapki, jakiś makaron z sosem, serek wiejski. Ogólnie bardzo mało jem. Wcześniej jadłam sporo, dużo pączków, batonów, czekolad, coli i waga była ok. Teraz w ciągu 3 miesięcy przytyła 6 kg! Chodzę codziennie ok 2 km szybkim tempem, 2 razy w tygodniu na fitness chodziłam. Nie choruję na nic, w mojej rodzinie raczej nie ma otyłości. Nie stosowałam nigdy żadnej diety. Mój jadłospis to np: rano płatki owsiane, szklanka mleka, kilka rodzynek, trochę słonecznika otręby 2 śn: kanapka z szynką lub serek, ewentualnie obwarzanek Obiad: fasolka szparagowa lub ryż z sosem, makaron z sosem lub kluski na parze Kolacja: serek wiejski, ciemne pieczywo, lub płatki na mleku.
ponad rok temu

Witam,

Jeśli rzeczywiście jada Pani niewiele, a jednocześnie tyje - najlepiej będzie skontrolować organizm poprzez wykonanie badań.

Być może przyczyną są jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.
Powinna się Pani również zastanowić, co może być ewentualną przyczyną tycia?
Być może dawniej była Pani aktywna, a po rozpoczęciu studiów, czas spędza Pani głównie w sposób bierny?

Być może tabletki antykoncepcyjne spowodowały obniżenie nastroju, co najzwyczajniej Pani "zajada"?

Być może przyczyną są długie odstępy między posiłkami ( mogą obniżać przemianę materii, przez co
łatwiej się tyje)?

Inną przyczyną może być podjadanie między posiłkami.
Polecam lekturę tekstów:

http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy

jak i konsultację z lekarzem, który przepisał Pani tabletki.
Być może trzeba je będzie zamienić na inne.
Generalnie antykoncepcja doustna nie powinna powodować tycia, niemniej, zdarza się, że taki efekt uboczny obserwują kobiety ją przyjmujące.

Proponowałabym również powrócić do zajęć fitness, każda godzina takiego treningu to 400-500 spalonych kcal.

Proszę zajrzeć na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Pozdrawiam