Dlaczego u osób z żylakami nie wykonuje się badania na obecność pasożytów?

Wiem że skuteczne jest leczenie objawowe. Czemu gdy ktoś ma żylaki i idzie prywatnie to "lekarz" nie robi badań na krew na obecność np pasożytów czy badań dna ( bo przez to mogą być żylaki) tylko od razu pod nóż i tak wiele razy pod nóż? To biznes czy co?

A co ma piernik do wiatraka? Pasożyty, przynajmniej zdecydowana większość nie powoduje żylaków. Przyczyna żylaków jest kompletnie inna niż zakażenie pasożytnicze. Chce pan wykonywać badanie DNA ludziom chorym na żylaki? Odpowiem pytaniem. Czy jeśli chce pan wymienić olej w swoim aucie każe pan mechanikowi wyjmować silnik z samochodu? Proszę pomyśleć. Tak poważnie panu odpiszę. Lekarz podejmując swoje decyzje terapeutyczne musi kierować się dobrem swojego pacjenta. W przeciwnym wypadku sprzeniewierza się Kodeksowi Etyki Lekarskiej i można takiego doktora zaskarżyć do Izby Lekarskiej lub prokuratury.