Dlaczego utraciłam węch i nie czuję zapachów?

Mam 23 lata. Około rok temu w okresie przedświątecznym, dokonaliśmy z narzeczonym zakupu świeżej choinki. Wszyscy zachwycali się jej zapachem, dziwiło mnie to, bo ja ledwo (lub wcale) go nie czułam. Od tamtej pory zaczęłam zwracać na ten problem uwagę. Niestety jest coraz gorzej, mogę wykonać pełny wdech nosem, ale mam uczucie jakby był przytkany. Teraz nawet jak gotuję i jem to nie czuję zapachów i bardzo mnie to przygnębia. Nie wiem dlaczego tak się stało i co może dziać się z tym dalej. Od października zeszłego roku mam psa, to jedyna zmiana w moim życiu, nie licząc tego, że pracuję w sklepie z obuwiem "chińskiej" produkcji i czasem klienci pytają się mnie jak mogę wytrzymać w takim zapachu, a ja nic nie czuję. W sklepie pracuję już od 2 lat, psa mam od ponad roku, a pierwsze odczucie braku węchu zauważyłam rok temu. Czy jestem uczulona na psa, może to przez moją pracę, czy może z całkiem innego powodu? Proszę o odpowiedź. Monika, 23 lata.
23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Panią objawy wymagają kontaktu z lekarzem. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi czy konieczna jest dalsza diagnostyka i u jakiego specjalisty ( laryngologa, neurologa, alergologa).

Ponieważ zaburzenia czucia węchu niekoniecznie muszą być spowodowane przytkaniem jamy nosowej wydzieliną. Sprawę należy wyjaśnić.

Pozdrawiam