Dlaczego utrzymuje się ból po ekstrakcji zęba?

3 dni temu miałam usuwanego zęba. dziura jest dość głęboka, dentysta bardzo się natrudził zanim wyrwał zęba. problemem jest ciągły, uporczywy ból, bez tabletek przeciwbólowych nie da się wytrzymać. jak długo będzie się on jeszcze utrzymywać? w zębodole widać ciemną i białą plamę, krew nie leci, ropa już chyba też nie. dodam jeszcze, że nie mam założonych szwów ani nie pojawił się szczękościsk.

Dzień dobry, usuwanie zęba to dość poważna ingerencja w tkankę. Powstaje rana kostno-dziąsłowa, która ma prawo boleć. Jeżeli ból się nie zmniejsza należy u lekarza skontrolować czy nie wytworzył się suchy zębodół. Oznacza to sytuację, gdy skrzep się rozpada i w zębodole jest odkryta kość. W takiej sytuacji lekarz specjalnymi preparatami, włożonymi do rany, przynieść ulgę.