Dlaczego utrzymuje się opuchlizna po nacięciu ropnia w dziąśle?

Witam. Miałam 17 dni temu nacięcie ropnia nad zębem, leczenie antybiotykiem trwało 13 dni ze zmianą leków. Ząb jest wyczyszczony i jest leczony. Ząb czyszczony pod mikro. i badany specjalna aparaturą która wykazywała że ząb nadaje się do leczenia.Wszystko pięknie schodziło do pewnego momentu-od 7 dni stoi w miejscu, opuchlizna nie zeszła do końca w okolicy zatok koło nosa i policzka,nie odczuwam bólu, jedynie swędzenie coś w rodzaju gilgotania.Czy to powód do niepokoju? Termin wiz.mam za 4 tyg.

Bez badania bezpośredniego i oceny radiologicznej aktualnego stanu porada jest niemożliwa.Wskazany wcześniejszy kontakt z lekarzem prowadzącym leczenie.