Dlaczego w diecie lekkostrawnej ogranicza się spożycie błonnika?

Dzień dobry. Chciałam zapytać dlaczego w diecie łatwostrawnej ogranicza się spożycie pokarmów zawierających duże ilości błonnika, przecież błonnika ułatwia trawienie..? z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź!

Niestety nie - błonnik ułatwia pasaż jelitowy, ale ponieważ jest to niestrawna dla organizmu część pożywienia to utrudnia całość procesu trawienia i może działać drażniąco na przewód pokarmowy u osób szczególnie wrażliwych. Dlatego pomimo walorów zdrowotnych produktów bogatych w błonnik w przypadku konieczności stosowania diety lekkostrawnej zaleca się jego ograniczenie.

Witam serdecznie,

błonnik nie ułatwia trawienia a poprawia perystaltykę jelit. Nie jest on trawiony i może podrażniać delikatne przewody pokarmowe. Proszę zatem uważać na produkty wysokobłonnikowe.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk