Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego w diecie lekkostrawnej ogranicza się spożycie błonnika?

Dzień dobry. Chciałam zapytać dlaczego w diecie łatwostrawnej ogranicza się spożycie pokarmów zawierających duże ilości błonnika, przecież błonnika ułatwia trawienie..? z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź!
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Dieta w ciąży

Niestety nie - błonnik ułatwia pasaż jelitowy, ale ponieważ jest to niestrawna dla organizmu część pożywienia to utrudnia całość procesu trawienia i może działać drażniąco na przewód pokarmowy u osób szczególnie wrażliwych. Dlatego pomimo walorów zdrowotnych produktów bogatych w błonnik w przypadku konieczności stosowania diety lekkostrawnej zaleca się jego ograniczenie.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam serdecznie,

błonnik nie ułatwia trawienia a poprawia perystaltykę jelit. Nie jest on trawiony i może podrażniać delikatne przewody pokarmowe. Proszę zatem uważać na produkty wysokobłonnikowe. W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Monika Bigoś Dietetyk, Kraków
75 poziom zaufania

Nadmiar błonnika może przy jakichkolwiek problemach gastrycznych nasilać dolegliwości. Ilość spożytego błonnika jest tak naprawdę do ustalenia indywidualnie.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy