Dlaczego w kale widzę jasne kulki?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy obserwuję w kale małe, jasne kuleczki. Nie wyglądają na niestrawione szczątki, ponieważ są idealnie okrągłe. Poza tym dokuczają mi ogromne wzdęcia i burczenie w jelitach. Lekarz zalecił mi ograniczenie węglowodanów oraz nabiału, ale to nie pomaga. Przykre dolegliwości trawienne mam po każdym posiłku. Poza tym często mam wysypkę oraz opuchliznę, zwłaszcza po przebudzeniu. CO może być przyczyną i jakie badania powinnam wykonać? Pozdrawiam, Małgorzata

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Kulki w kale mogą być objawem choroby pasożytniczej. Radziłabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić badanie kału na obecność pasożytów.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka