Dlaczego w nocy oblewają mnie zimne poty?

Witam , Mam 31 lat i stwierdzono w dziecinstwie u mnie wade serca tzn wypadanie platka zastawki mitralnej bez zmian hemodynamicznych . Wszystko bylo ok do dzis... budze sie od pewnego czasu w nocy caly spocony oblewaja mnie zimne poty potem natomiast zasypiam normalnie i spie do rana . W dzien czuje sie ok nic nie boli mnie wykonuje normalne obowiazki w pracy . Czasem jak sobie przypomne to czuje uczucie ciezkosci w sercu . Ostatnimi czasy mam troche nerwowa sytuacje w domu i w pracy . W jaki sposob moge sobie pomoc ? Czy potrzebna jest konsultacja lekarska ? Nadmienie fakt ze ostatnio czulem sie dosyc ospale i ociezale jakbym byl caly czas kacu - brzmi to kolokwialnie ale tak wlasnie sie czulem . Pozdrowiam Licze na odp i sugestie z Pantwa strony .

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ze względu na Pana obciążenie chorobą powinien Pan zgłosić się do lekarza w celu wykonania niezbędnych badań kontrolnych.