Dlaczego w nocy obudziły mnie poty i wysoka gorączka?

Witam jakieś 2 miesiące temu miałem nagły atak ciśnienia 190/140 i puls 150 to stało się w nocy. Zabrano mnie na pogotowie gdzie nic nie stwierdzono podano mi kroplowke z potasu i magnezu i wypuszczono do domu. Następnie miałem konsultacje kardiologiczne gdzie zrobiono mi ekg, oraz echo serca, jak to lekarz powiedział "każdy chciałby mieć takie wyniki jak Pan" brałem nedal na obniżenie pulsu i po jakimś czasie przeszło czułem się w "miarę normalnie". Ostatnio w nocy przebudzily mnie poty okazało się że mam gorączkę 38,5 leżałem w łóżku gorączka ustala, niestety wrócił podwyższony puls i temperatura utrzymuje się na poziomie 37,2. Już nie wiem co mam robić... Lekarze mnie lekceważą twierdząc że jestem młody i to może być nerwica...

Witam Pana,
jeśli badania są w normie, przyczyną objawów może być podłoże psychogenne, wskazana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, ponieważ
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pana przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, objawy które Pan opisuje mogą, ale nie muszą wskazywać na nerwicę. Zastanawiam się czy te objawy występują również w ciągu dnia, czy tylko w nocy. Czy zaobserwował Pan jeszcze jakieś inne odczucia płynące z ciała oprócz tych o których Pan wspomniał. Jeśli chodzi o nerwicę to występuje ona pod róznymi postaciami: nerwicy natręctw, ataków paniki, fobii czy lęku uogólnionego. Istotą nerwicy jest lęk, a wywołuje on wiele reakcji psychosomatycznych. Do najczęstszych objawów somatycznych nerwicy lękowej zalicza się: bóle o różnej lokalizacji (bóle głowy, kręgosłupa, żołądka, serca, mięśni), zawroty głowy, kołatanie serca, drżenie kończyn, ucisk w gardle, uczucie duszności, płytki oddech, suchość w ustach, nagłe uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zaburzenia zmysłów, biegunki, wymioty, zaburzenia snu i czynności seksualnych. Mogą one pojawiać się w sytuacjach silnego stresu lub występować przewlekle. Podobne objawy dają też choroby endokrynologiczne- np. nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Dlatego w pierwszej kolejności sugerowała bym wizytę u internisty/endokrynologa w celu wykonania podstawowych badań, w tym także TSH, ewentualnie FT3, FT4. Jeśli wyniki wyjdą poprawne radziła bym wizytę u psychologa/psychoterapeuty. Jestem pewna że szczegółowa i dogłębna diagnoza poawoli stwierdzić czy rzeczywiście cierpi Pan na nerwicę. Pozdrawiam oraz życzę wiele spokoju i zdrowia :)