Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego w tej relacji czuję się niekomfortowo?

WitamMam na imię Kamila. Chciałabym poprosić o obiektywna poradę. Obecnie nie mam chłopaka, a kolega z pacy powiedział, że mu się podobam i chce ze mną chodzić. Wszyscy mówią, że jest to miły i uczynny chłopak. Niestety ja od samego początku tej znajomości czuje się niekomfortowo w jego obecności. Żadne jego gesty nie sprawiają mi przyjemności, jedynie same negatywne emocje. Mam wrażenie, że się duszę. Mimo wszystko nie chcę go zranić, ale czuję, że jak się zgodzę to zranię siebie.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie, czemu akurat w tej relacji czujesz się nie komfortowo. Nie ma takiego klucza, dzięki któremu można by stwierdzić, kto będzie dla nas atrakcyjny, a w czyim towarzystwie będziemy odczuwali dyskomfort. Uważam, że powinnaś zaufać sobie i swoim odczuciom. Miły i uczynny chłopak w oczach innych to nie zawsze idealny partner dla nas. Godząc się na relację wbrew sobie nie tylko zranisz siebie, ale skrzywdzisz także jego. Brak satysfakcji ze związku to coś, co bardzo trudno ukryć. Będziesz poirytowana, znudzona, stale czująca się niekomfortowo, przez co Wasz związek nie będzie działał tak, jak byście tego chcieli. Jesteś młodą osobą i masz jeszcze przed sobą długie życie. Z całą pewnością uda Ci się znaleźć takiego partnera, który rozbudzi Twoje emocje, a w jego towarzystwie będziesz czuła się swobodnie i bezpiecznie. Nie ulegaj presji otoczenia, ponieważ to nie Twoi znajomi będą chodzili z danym kolegą, ale to Ty poświęcisz mu swój czas, oddając w ten sposób kawałek życia.

umów wizytę 0
Mgr Katarzyna Malcher
Mgr Katarzyna Malcher Psycholog

Witam. Niestety, nie mam dla Pani obiektywnej porady. Co więcej, myślę, że trudność w relacji, którą Pani opisuje, wymagałaby wnikliwej analizy, a nie porady psychologicznej. Proszę się kontaktować z psychoterapeutą.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy