Dlaczego w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych odczuwam ból owulacyjny?

Witam. Mam 23 lata, regularnie miesiączkuję i przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Czy pomimo tego, że je przyjmuję i mają one hamować owulacje, istnieje możliwość, że odczuwam ową "owulację". Ponieważ około 14 dni przed okresem mam ból w podbrzuszu.

Redakcja abcZdrowie

W trakcie prawidłowego przyjmowania środków antykoncepcyjnych zahamowane jest jajeczkowanie - zatem nie tworzą się pęcherzyki oraz nie ma wyrzutu hormonu LH. Ból w podbrzuszu może być spowodowany inną przyczyną. Warto wyjaśnić przyczynę bólu z lekarzem ginekologiem, który ma możliwość zebrania dokładnego wywiadu i badania.
Pozdrawiam.