Dlaczego w wieku 16 lat wypadają mi włosy?

Mam 16 lat. Zawsze miałem czarne gęste włosy. Od jakiś 2 lat mam rzadsze włosy na czubku głowy. Zauważyłem wtedy, że wypadają mi włosy średnio 50 dziennie, przejąłem się tym, więc poszedłem do dermatologa. Nie podszedł nawet, nie spojrzał na skórę głowy i stwierdził, że to nic takiego i na wszelki wypadek przypisał mi jakiś lek. Po wizycie się uspokoiłem i nie zwracałem uwagi na wypadanie włosów. Od listopada 2011 roku zauważyłem, że znowu wypadają mi włosy, znów zignorowałem, dopiero w lutym 2012 roku się przestraszyłem, gdyż włosy wypadały mi podczas mycia, a nawet gdy przejechałem po suchych (nie ciągnąc) wypadały mi w dużych ilościach. Mam przerzedzone włosy. Po 1 dniu mi się tłuszczą, z głowy sypie mi się łupież i często swędzi mnie skóra głowy. Po obserwacjach zauważyłem, że włosy mam cieńsze włosy i włosy wypadają chyba z cebulkami, gdyż widzę na końcu włosa białą kropkę. Używam preparatów do stylizacji włosów od 6 lat. Proszę o pomoc, jak temu zaradzić, jakich środków muszę użyć oraz proszę o stwierdzenie co to za choroba.

Witam serdecznie!

Przyczyn łysienia może być wiele, być może  przyczyną Pana łysienia jest łysienie androgenowe, jednak bez możliwości badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie można tego stwierdzić. Jeżeli na skórze głowy występują zmiany również one mogą być przyczyną nadmiernej utraty włosów.

Niestety stosowane przez Pana środki kosmetyczne również niekorzystnie wpływają na kondycje włosa.
Aby postawić rozpoznanie konieczna jest wizyta u lekarza.
W tym celu wskazana jest wizyta u dermatologa - nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego.
Wskazane jest również wykonanie badań laboratoryjnych w celu wykluczenia innych częstych przyczyn nadmiernej utraty włosów- warto wykluczyć anemię oraz choroby tarczycy. W tym celu wskazane jest oznaczenie przynajmniej morfologii i TSH.

Pozdrawiam