Mężczyzna , 28 lat mama 28 lat i nie mam W OGÓLE zarostu, a chcę mieć jaka może być tego przyczyna? O Mnie: w wieku 15 lat przebyłem dziwną świnkę, byłem hospitalizowany, miałem 41 stopni C, na początku dojrzewania czułem ciągły ból jąder, ale obyło się bez lekarza, mam bielactwo nabyte od 3-4 lat, libido mam średnie, seks jest okej a jak go nie ma to też nie ma problemu.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

A w rodzinie ojciec? Dziadek? Mają zarost? Może to być uwarunkowanie genetycznie? Ale może też świadczyć o za małym poziomie hormonów, m.in testosteronu. Sugeruję badania kontrolne.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.
Artykuły na ten temat
Hormony - charakterystyka, choroby endokrynologiczne

Niewydolność hormonalna jąder

Niewydolność hormonalna jąder ma także inne nazwy: hipogonadyzm, hipogonadyzm męski pierwotny, hipergonadotropowy lub jądrowy. Chorobę wywołują zaburzenia pracy jąder, komórek Leydiga i komórek Sertoliego w okresie dojrzewania lub dojrzałości. Objawy...