Dlaczego waga mojego dziecka stoi w miejscu?

Moje dziecko ma 3 latka waży 10 kg cały czas waga stoi w miejscu. Może być coś nie tak? Nie jest typowym nie jadkiem, zdarza się że wymyśla z jedzeniem ale zawsze coś zje

Lek. Paweł Szadkowski

Jak na trzyletnie dziecko, jego waga jest znacznie poniżej normy. Nie podała Pani wzrostu, a zawsze te parametry należy ocenić łącznie. Proszę spojrzeć w książeczce zdrowia, czy na wizytach u pediatry dziecko było ważone i mierzone i jak to wyglądało na siatkach centylowych. Czy zawsze było szczupłe i waga była poniżej normy? Czy nagle przestało przybierać a wadze? Warto udać się do pediatry, gdzie lekarz będzie mógł dziecko zbadać i poradzić, jak postępować.