Dlaczego waga na diecie restrykcyjnej nie drgnęła?

Witam od tygodnia jestem na diecie redukcyjnej od Dietetyka. Zawiera ona dużo mniej kcal niż jadłam przed. I do tej pory waga ani drgnela jaka jest przyczyna? Dodam że od paru dni mam małe zaparcia...Waze 65kg wzrost 166. Mam Sporo tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach...proszę o pomoc ponieważ już mam zero motywacji

Dzień dobry,

przykro mi, ale żeby rzeczowo odpowiedzieć na Pani pytanie musiałabym mieć więcej informacji. Co prawda nie jestem w stanie podać Pani przyczyny braku redukcji, ale myślę, ze warto ułożyć sobie, że cyferki na wadze to nie jest dobry sprawdzian skuteczności diety. Zakładam, że specjalista z którym Pani współpracuje to wykształcony dietetyk i wspomniana przez Panią duża redukcja kalorii jest dostosowana do Pani potrzeb. Na wszelki wypadek może Pani wpisać w kalkulator internetowy swoje dane i zobaczyć jaka wyjdzie podstawowa przemiana materii PPM- ilość kcal nie może być równa ani niższa od tego parametru. Zakładam jednak, że dieta jest rozpisana zgodnie ze sztuką. Po 1 tydzień to zdecydowanie za krótko na wnioski, po 2 nie wykluczone, ze tkanka tłuszczowa się redukuje, ale jest odrobinę więcej wody i mięśni więc cyferki na wadze się nie zmieniają. Możliwe, że na efekt będzie Pani musiała jeszcze poczekać. Przyczyn może być bardzo wiele, ale na pewno nie ma sensu szukania ich po 1 tygodniu diety. proponuje spokojnie poczekać, a jeśli jest Pani głodna lub ma złe samopoczucie, najprościej będzie zwrócić się do swojego dietetyka ze wszystkimi nurtującymi Panią pytaniami. Zdecydowanie Panią uspokajam, że na wnioski za szybko. Trzymam kciuki :)