Dlaczego waga stanęła w miejscu pomimo diety i ćwiczeń?

Mam 38 lat i z tego co pamiętam zawsze byłam okrągła, ale tym razem moja waga doszła do 98kg. To był szok, gdyż nie czułam tej wagi. W maju 2009 zapisałam się na fitness, przez pierwsze 3 miesiące schudłam 11kg i na tym się skończyło. Na fitness uczęszczam dalej, a waga ani rusz. To mnie załamuje, gdyż chodzę na klasy tzn. spin 45min, bodypump 60min, bodyatack 60min, oprócz tego spędzam 30min na bieżni z obciążeniem i na nartach 45 min. Oczywiście nie jednego dnia to wszystko, ale jestem 5 razy w tygodniu po 2 godzinki. Oprócz tego zmieniłam także dietę na warzywka, białe mięso, zero napojów gazowanych, pieczywa białego i już nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Dlatego zwracam się o poradę. Z góry dziękuje, zdesperowana Kornelia
38 LAT ponad rok temu

Mam 38 lat i z tego co pamiętam zawsze byłam okrągła, ale tym razem moja waga doszła do 98kg. To był szok, gdyż nie czułam tej wagi. W maju 2009 zapisałam się na fitness, przez pierwsze 3 miesiące schudłam 11kg i na tym się skończyło. Na fitness uczęszczam dalej, a waga ani rusz.
To mnie załamuje, gdyż chodzę na klasy tzn. spin 45min, bodypump 60min, bodyatack 60min, oprócz tego spędzam 30min na bieżni z obciążeniem i na nartach 45 min. Oczywiście nie jednego dnia to wszystko, ale jestem 5 razy w tygodniu po 2 godzinki. Oprócz tego zmieniłam także dietę na warzywka, białe mięso, zero napojów gazowanych, pieczywa białego i już nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Dlatego zwracam się o poradę.
Z góry dziękuje, zdesperowana Kornelia
Witam,

Po części przyczyną jest prawdopodobnie przyrost tkanki mięśniowej na skutek intensywnych treningów.
Tkanka mięśniowa waży więcej niż tkanka tłuszczowa.
Polecałabym także wizytę u lekarza w celu wykluczenia innych "nieżywieniowych" przyczyn zastoju masy.
Być może je Pani nieregularnie, podjada słodycze?
Prosiłabym o opisanie przykładowego jadłospisu z dnia powszedniego i z weekendu.

Pozdrawiam