Dlaczego widzę jak za mgłą po usunięciu zaćmy?

mam usuniętą zacmę i wszczepione soczewki nakrotkowzroczność, ostatnio na lewe oko zachodzi para lub widze za mgłą !?

Dzień dobry.
Widzenie jak przez mgłę po operacji zaćmy;
Po operacji zaćmy może być widzenie jak przez mgłę z kilku powodów.
Po pierwsze, jeżeli zaćma była duża, oko może być spuchnięte po operacji i wtedy widzenie nie jest dobre przez kilka dni po zabiegu. Stopniowo jednak poprawia się i trwa to zwykle około tygodnia.
Po drugie, podczas zabiegu usunięcia zaćmy wszczepiono soczewkę sztuczną tak, że oko potrzebuje okularów na odległość żeby widzieć dobrze. W związku z tym, jeżeli nie założy się tych okularów widzenie jest nieostre.
Po trzecie niestety mogło dojść do powikłań i jeżeli żle widzenie utrzymuje się dłużej niż 2 tyg po zabiegu należy bardzo dokladnie zbadać oko, łącznie z wykonaniem tomografii siatkówki aby stwierdzić czy nie ma w oku dodatkowych chorób.
Nie jest możliwe aby soczewka wszczepiona do oka zaparowała. Jest ona w środku w oku i nie ma kontaktu z powietrzem.
Mam nadzieję, ze moja odpowiedź okazała się pomocna.