Dlaczego widzę kropeczki przed oczyma?

Od kilku dni w lewym oku, przy każdym poruszeniem gałki ocznej z prawej na lewo, czy odwrotnie, pływa czarny kłębek, nie stoi w miejscu, tylko przemieszcza się wraz z ruchem gałki. Ponadto obraz widziany oczyma mam wyłożony czarnymi maciupeńkimi punkcikami - kropeczki (mini). Myślę, że powinnam zgłosić się do lekarza, mam 61 lat, nie choruję na nic, jeżdżę samochodem i obawiam się o moje bezpieczeństwo!
61 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście ma Pani rację i powinna się zgłosić na badanie do lekarza okulisty.
Pani objawy w postaci pływających "kłaczków" i kropeczek najczęściej związane są z procesem starzenia się substancji, która wypełnia wnętrze gałki ocznej a nazywa się ciało szkliste. I najczęściej nie wiąże się to z niczym groźnym, jednakże w przebiegu tego procesu mogą wystąpić rożne powikłania i absolutnie należy je wykluczyć.

Dlatego proponuję w miarę pilną wizytę u specjalisty.

Pozdrawiam