Dlaczego więcej włosów wypada?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu zaczełam zwracać uwagę na swoje włosy i wydawało mi sie że trochę więcej ich wypada. Po roku poszłam do trychologa(nie lekarz a specjalista) który po mikroskopijnym przybliżeniu (bez badań) stwierdził że to androgenowe wypadanie włosów, pani przepisała mi drogie kosmetyki i zrobiła też drogi piling (łącznie 300 zł wizyta) i powiedziała że trzeba zrobić kurację w wysokości 1800 zł. Ja początkowo przerażona poszłam zrobić badania krwi i tarczycowe wyszły w normie a ferrytyna bardzo niska 6(a norma 15-150). Dodatkowo nie mam żadnych problemów z cerą, prowadzę zdrowy tryb życia i przedziałek porównując zdjęcia sprzed 5 lat się nie przerzedził. Teraz pytanie czy wierzyć "PANI TRYCHOLOG", czy mimo niskiej ferrytyny mogę mieć też łysienie androgenowe, jak wykluczyć łysienie androgenowe?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję raczej udać się do lekarza dermatologa, który oceni pani stan kliniczny i zleci potrzebne badania. Warto wykonać m.in. morfologię krwi z rozmazem, TSH, fT4, ferrytna, transferyna, glukoza na czczo.