Dlaczego włosy wypadają?

Mam rozrzedzone włosy na przedziałku, włosy również wypadają, trycholog zastosował branie żelaza w tabletkach po wynikach badań - niski poziom żelaza, jednak nic to nie pomaga. Dodatkowo skóra głowy na przedziałku jest czerwona, występują czasem widoczne czerwone kropki (nie zawsze). W badaniach wyszło dodatkowo: wyższy poziom testosteronu i prolaktyny. Obawiam się, że może to być androgenowe łysienie u kobiet.

Zmiany na skórze głowy mogą (w połączeniu z obrazem klinicznym) świadczyć np. o łojotokowym zapaleniu skóry głowy które może sprzyjać wypadaniu włosów. Opisane przez Panią zmiany oraz odchylenia w badaniach nie pozwalają jednak na postawienie rozpoznania - konieczna jest wizyta u specjalisty dermatologa wykonującego "trichoskopię" czyli badanie dermatoskopowe skóry głowy i włosów - na podstawie tego badania można postawić ostateczne rozpoznanie i podjąć leczenie celowane, próby leczenia bez definitywnej diagnozy mogą niestety okazać się nieskuteczne.