Dlaczego wmawiam sobie miłość do chłopaka?

Dlaczego wmawiam sobie że nie kocham swojego chłopaka skoro go kocham, martwię się o niego, tęsknie za nim, ale nieraz mam ochotę mu powiedzieć że miedzy nami koniec, ale jednak czuje że naprawdę go kocham i chcę być z nim. Tylko czemu ja sobie to wmawiam. Może dlatego że mój były mnie rzucił i mam takie odczucia? Może przez ostatnie częste kłótnie? Widujemy się co weekend. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Bardzo możliwe, że na Twoje obecne uczucia i myśli wpływ ma Twoja przeszłość, czyli to, że w poprzednim związku zostałaś porzucona. Boisz się bliskości, boisz się, że scenariusz z przeszłości może się powtórzyć, dlatego zaprzeczasz swoim uczuciom do obecnego chłopaka.
Konflikty między Tobą a Twoim chłopakiem mogą również nasilać ten stan. Spróbujcie rozwiązać wszystkie problemy między Wami, dbajcie o bliskość i przypominajcie sobie na wzajem co Was połączyło, dlaczego jesteście razem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Bazując na Pani opisie wnioskuję, że ma Pani obawy przed bliskością i bojąc się ponownego odrzucenia przez Chłopaka, sama rozważa porzucenie.

Myślę, że warto byłoby przepracować ten temat z psychologiem, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Życzę tego, czego Pani teraz potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com