Dlaczego wolę żyć sama niż z partnerem?

Witam, mam problemy w związku, najlepiej chyba czuję się będąc sama z dzieckiem i mogąc sobie sama organizować czas. Mój chłopak chcę zamieszkać razem od dawna, ciągle odmawiałam teraz znowu nalega.Wychowuję sama dziecko, wspaniale daje sobie rade choć wiem że dziecko powinno mieć ojca. Mój obecny partner bardzo pokochał moje dziecko, gdziekolwiek jesteśmy wszyscy uznają nas za małżenstwo. Często sie kłocę i szukam problemów, sama nie wiem po co. Jak powinnam ułożyć sobie życie?

Witam Panią. Trochę niezręcznie czuję się z Pani pytaniem na końcu Pani opisu. Jestem przekonany, że zadaniem psychologa nie jest mówić Pani (ani pisać) jak ma Pani ułożyć sobie życie. Ono należy do Pani. Jako osoba, która przeczytała to co Pani napisała mogę mieć pewne hipotezy (nie jest to pewność). Być może Pani niechęć do zamieszkania razem i do bycia w związku ma coś wspólnego z poczuciem bezpieczeństwa. To bardzo ważna i należąca do podstawowych potrzeba każdego człowieka. Być może w przeszłości w jakiejś bliskiej relacji doświadczyła Pani braku poczucia bezpieczeństwa. Kiedy ono jest naruszone trudno o poczucie kierowania własnym życiem i poczucie wpływu na nie. Mam wrażenie na podstawie Pani opisu, że poczucie kontroli nad własnym życiem i wpływu są dla Pani bardzo ważne. Proszę uważać na hołdowanie stereotypom typu "dziecko powinno mieć ojca". Pani dziecko nie będzie szczęśliwe jeśli Pani nie będzie czuła się bezpiecznie. Pani dobro też jest ważne. Proszę nie tracić siebie z pola widzenia. Do Pani należy rozstrzygnięcie czy moje hipotezy przystają do Pani doświadczeń. Proszę rozważyć bezpośredni kontakt z psychologiem. W Bielsku-Białej jest bardzo dobry Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Pozdrawiam Panią.