Dlaczego wspominam przeszłość?

Witam. Mam 28 lat, w tym roku planuję ślub. Od jakiegoś czasu "męczy" mnie moja przeszłości. Wracam myślami do lat młodości, tęsknie za czasami młodości (kiedy to uczyłem się w gimnazjum, liceum). Kiedy chodzę po mieście przypominają mi się "tamte" czasy. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie fakt, że później wracam, smucę się i łzy mi lecą. Chciałbym przeprowadzić się do większego miasta ale boje się, że sobie nie poradzę, że nie znajdę pracy albo że będę tęsknił do domu rodzinnego.

Wygląda to na pewien kryzys rozwojowy, który pojawia się u każdego przy "przejściu" z pewnego etapu życia na kolejny. Jest naturalny, ale jego intensywność może męczyć. Od tego jak rozwiąże Pan ten kryzys zależy Pana dalsze podejście do swoich celów, emocji itd. Jeżeli uważa Pan, że dyskomfort jest zbyt duży, to polecam kilka spotkań z psychologiem, który pomoże Panu w uporządkowaniu pewnych kwestii i rozwiązaniu tego kryzysu. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Założenie swojej rodziny jest takim mentalnym zamknięciem dotychczasowego etapu życia, a rozpoczęciem nowego.

To, że wspomina Pan i wzrusza się, powracając emocjonalnie do czasów wczesnej młodości, jest jak najbardziej w porządku.

Jakaś część Pana nie chce rozstać się z domem rodzinnym, z przeszłością i podjąć
decyzji o zmianie zamieszkania, pracy, bo obawia się Pan, że sobie nie poradzi.

Chcę Panu powiedzieć, że takie wątpliwości jak najbardziej się pojawiają, jednak pomimo tego wskazane jest podejmowanie decyzji, pomimo obaw.
Bo jeśli nie tego nie doświadczymy, to nie będziemy wiedzieć, czy to dobry wybór.

Aby przyjrzał się Pan swoim obawom, zachęcam Pana do rozmowy psychologicznej,

Życzę żeby się Panu udawało,
Irena Mielnik-Madej

Witam, ślub to ważny moment w życiu. Wraca Pan wspomnieniami do przeszłości, tęskni Pan za okresem młodości. Dobrze że ma Pan takie dobre wspomnienia. To zupełnie naturalne że czuje Pan obawy. Przed Panem poważne decyzje, cele, kolejny etap w życiu, nowa rola. Może warto podzielić się Pana obawami z osobami bliskimi lub z psychologiem.
Pozdrawiam