Dlaczego wszyscy mnie mają za wariatkę?

Poklucilam się z chłopakiem o zdjęcie rozneglizowana dziewczyny na motorze. Moj chlopak przegladal wideo na yt zastanawiając się co ma oglądać przegladal dosyc szybko i włączył dziewczyne rozneglizowaną zatrzymał się i zaczął się przyglądać i włączył ten filmik jednocześnie sarkastycznie uśmiechając się do mnie . A on się cieszył i mówił zazdrośnica . robiłam mu o to przykrą awanturę zaczęłam jeździć telefonem ze zdjeciami gołych dziewczyn po jego twarzy mówiąc spierdalaj do niej jesteś równo wart jak moi pozostali. On mi robi malinki A ja mu nie mogę bo on żartem stwierdza że może jakaś ładna dziewczyne pozna . Powiedział mi że uznałam się nad sobą jak stara baba a ja się wszystkim po prostu przejmuję kiedyś mnie wspierał a teraz takie teksty od niego słyszę . Relacje z moja mama są nie najlepsze zawsze mnie upokarzala przy każdej osobie nawet przy nim bronił mnie przed nią a teraz mówi że ja robię problem z niczego ciągle się chwali że kierownik go przeprasza że ma dużo wolnego Czuję do niego nienawiść teraz on ma mnie za wariatkę i się śmieje ze mnie z nim nie da się rozmawiać z mama też bo wpada w frustrację zawsze mnie nadawała pesymizmem Nigdy nie miałam prawa mieć własnego zdania jak byłam na urodzinach u siostrzenicy i się śmiałam to mama powiedziała przy wszystkich że jestem nienormalne Czuję że nienawidzę swojego chlopaka nie potrafię już o nas fascynować mam natrętne myśl i o tym jak sie kłócimy Nie nawidze też siebie

Dzień dobry,
W moim poczuciu jest to najprawdopodobniej kwestia toksycznego środowiska w którym Pani żyje. Pani chłopak traktuje Panią bez szacunku i w takich okolicznościach ma Pani prawo tak reagować. Podobnie nie ma Pani wpływu na zachowanie matki wobec Pani, gdyż rodzica się nie wybiera. Osoby traktowane przez najbliższych w określony sposób w dzieciństwie często mają tendencję do nieświadomego wybierania partnera, który traktuje je podobnie np. poniża. Polecam Pani książkę "Program zmiany sposobu życia. Uwalnianie się z pułapek psychologicznych" Jeffrey E. Young, Janet S. Klosko, Wyd. Zielone Drzewo Instytut Psychologii Zdrowia PTP (dostępna m.in. w księgarniach internetowych). Książka ta nawiązuje do problemu i pomaga m.in. odbudować samoocenę, poczucie własnej wartości zniszczone przez rodzinę oraz zapobiec wiązaniu się z toksycznymi partnerami. Doradzałabym Pani wizytę u psychologa psychoterapeuty, gdyż problem jest zbyt złożony by udzielić na niego jednej skutecznej porady. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem byłoby także rozważenie kontynuowania relacji z chłopakiem. Mam nadzieję, że praca z terapeutą pozwoli Pani uwolnić się z sieci toksycznych relacji.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/